Psychosomatický

Psychosomatický je termín používaný k popisu vztahu mezi psychickými stavy a fyzickými problémy nebo onemocněními. Psychosomatické onemocnění nebo potíže jsou ty, jejichž příčiny nejsou přímo fyzické, ale jsou spojené s emočními nebo mentálními stavy nebo problémy.

Psychosomatické onemocnění může mít mnoho podob, včetně například psychických poruch nebo stresových reakcí, které se projevují fyzickými příznaky, jako je například bolest hlavy, únava nebo zažívací potíže. Psychosomatické onemocnění může být také spojeno s chronickými onemocněními, jako je například astma nebo cukrovka, nebo s vyčerpávajícími potížemi, jako je například syndrom vyhoření.

Léčba psychosomatických onemocnění se obvykle zaměřuje na řešení psychických příčin, které mohou způsobovat fyzické problémy, a může zahrnovat různé terapeutické přístupy, jako je například psychoterapie nebo práce s myšlením a emocemi. Psychosomatický přístup ke zdraví a léčbě je tedy zaměřen na celistvého člověka a jeho duševní a fyzické zdraví.

Naposledy přidané výrazy