Homepage

Co je Homepage?

Homepage

Homepage, často též označována jako „mainpage“ nebo „frontpage“, je označení pro hlavní, respektive úvodní stránku webové prezentace, která se návštěvníkům zobrazí, pokud zadají do vyhledávače holou URL adresu webu, a to jak ve formátu s www, tak bez něj. Tato stránka se na samotném webu zobrazí ve většině případů také v případě, že návštěvník klikne na logo (umístěné většinou v levém horním rohu) nebo na položku menu s názvem home či domů.

Homepage by měla sloužit, jako jakási pomyslná hlavní křižovatka webu, ze které se návštěvník může dostat na další podstránky webové prezentace. Z toho důvodu by měla být koncipována logicky a systematicky, tak aby byla přehledná a návštěvníci se mohli lehce napříč webem pohybovat a naleznout informace, které hledají.

Samotná homepage by měla obsahovat základní informace o tom, o jakou se jedná webovou prezentaci a jakému slouží účelu. Není na škodu, když je vzhledově líbivá, aby návštěvník na webu zůstal a četl dál, koupil produkt, vyplnil formulář nebo udělal cokoliv, co po něm chcete, aby udělal.

Z hlediska SEO – optimalizace webu pro vyhledávače je homepage zásadní, protože se na ni umísťují hlavní klíčová slova, na která web cílí.

V poslední době vznikl nový trend, kdy webová prezentace žádné podstránky nemá a existuje prakticky jediná stránka, na níž jsou všechny informace umístěny vertikálně pod sebou. Taková koncepce webu se nazývá single page.

Související výrazy:

Keywords

Konverze

Bounce rate

Landing page